| alexandrucorsate a întrebat:

Care este istoria lumii, ma refer la cele ce scrie in biblie si desigur adevarata, vreau sa stiu daca are cineva habar despre profetia lui Daniel?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta este neclara, de fapt ce vrei sa afli? Despre istoria lumii s-au scris biblioteci intregi si se mai scrie inca, sper ca nu vrei sa-ti fie prezentata aici. Multe despre istorie poti afla pe internet, in primul rand pe ro.wikipedia.org, precum si din cartile de la biblioteca. Dupa ce te-ai documentat si ai unele nelamuriri poti reveni cu intrebari punctuale. Numai bine!

| alexandrucorsate explică:

Ok istoria lumii pe scurt adica ( imparatiile, si profetia ) mai scurt de atat nu va pot ajuta.

| alexandrucorsate explică:

As vrea sa stiu daca stiti despre cum s-a format europa, am scurtat "istoria lumii " care unu zice ca e prea mare si altu ca sau scris bibloteci intregi, eu o stiu in cateva randuri dar vreau sa stiu ce stiti voi. happy multumesc e ultima explicare si dau si o funda desi nu e importanta, ca, conteaza mai mult raspunsul destept.

| Ihatereligion a răspuns:

Este prea mare ca sa ti-o zicem tie.