| marry_8537 a întrebat:

Caut ceva despre politica tarismului in Basarabia si nu gasesc decit aceleasi documente, va rog ajutati-ma cu ceva, sugestii, ginduri...(msss)

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

O să-ţi dau numai trei titluri :
Anexarea Basarabiei la Rusia 1774 -1828 studiu asupra expansiunii imperiale de George F. Jewsbury
Basarabia, pământ de lacrimă românească scrisă de Mihai Sultana Vicol
Basarabia. Coloniştii germani de la MArea Neagră de Ute Schmidt
Aici o să-ţi adaug un fapt pe care nu ştiu dacă îl ştii : părinţii preşedintelui Germaniei, Horst Kochler, au fost germani basarabeni.
Mult succes!