| Ionutz_1335 a întrebat:

Ce a fost prima oara oul sau gainalaughing...sa va vad acum.big grin

Răspuns Câştigător
| Pisicuța a răspuns:

Asta e o intrebare foarte interesanta happy...sa sti ca si eu sunt curioasa in legatura cu asta si sunt doua teorii si acele sunt:
1.-ca oul a fost dat pe pamant si s-a clocit la soare
2.-sau ca gaina a fost data pe pamant si de acolo au iesit ouale happy
Acum nu putem zice exact care a fost prima, pana in prezent teoriile astea le stiu happy ei bine e o intrebare cu raspuns NEDEFINIT deocamdata sau pentru totdeauna.
Sper ca te-am ajutat happy
Si sper ca nu a fost o intrebare pusa la mistowinking
Pa-pa

17 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

O intrebare mai inteligenta nu puteai sa pui? Sau tu n-ai asa ceva in mansarda? Intrebarea asta s-a pus de 1000 de ori si tot continuati.Stupid

| 3ntzz a răspuns:

Cred ca e a mia oara cand vad intrebarea asta laughing
Pai raspunsul logic ar fi ca gaina
De ce?
Pai primul a fost Adam nu ovulul sau spermatozoizii sau ovarele sau orice alceva mai contine femeia.
Succes!
O gaina placuta
... aaaa o zi placuta laughing

| ILied a răspuns:

Primul a fost dinozaurul si s-a tot dezvoltat pana a ajuns gaina! Si din intrebarea ta gaina ar fi fost prima pentru ca a fost creata de de catre Dumnezeu.

| dsadasdsada a răspuns:

Gaina...pentru ca ea a scos oul rolling on the floor si l-a clocit... smug Nu prea sunt cu d'astea am zis si eu dupa mine rolling on the floor

| Raiden a răspuns:

Oul.

| daηă a răspuns:

Deci laughing
Eu una cred ca gaina se naste din ou nu?

Defapt...Numa Dumnezeu stie carei primulwinking

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Simplutongue Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina.

| AliceInMordor a răspuns:

Pai gaina...pentru ca Dumnezeu cand a creeat lumea nu a creeat oua... a creeat animale care s-au reprodus.

| magicianul19 a răspuns:

Cocosulbig grin

| AdiFCSB a răspuns:

In momentu asta este oul ca la copii din ziua de azi e invers tongue

| Alice180297 a răspuns:

Omul

| asdfqw a răspuns:

Gaina laughing

| Evol a răspuns:

Maica-ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că întrebarea a fost postată pe TPU de minim 100 de ori.

| EckoTM a răspuns:

Prima data a fost oul-care a devenit gainawinking

| kosmin90 a răspuns:

Oul...ca sa te convingi citeste aici:)http://www.maglavais.ro/articole/curiozitati/oul_sau_gaina_.html