| Alexandra145 a întrebat:

Ce ati alege dintre tableta si leptop? Ma refer care este mai buna. Explicati alegerea. :*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce iti doresti. Un laptop poate face mai multe, are unitate de CD, memorie mai mare, ecran mai mare etc. dar o tableta e mai comoda, mai ieftina si in general bateria dureaza mai mult. Eu am laptop, Sony vaio, si sunt foarte multumita de el, dar mama are tableta, ipad 2 si ii este foarte folositoare pentru organizarea muncii, citit, cum e profa le facultate isi face si prezentarile si cursurile pe ea. Dar raman unele lucruri pe care ea le face doar pe laptop pentru ca tableta nu e conceputa sa le faca. Ramane la latitudinea ta ce alegi.