| AlexsiA a întrebat:

Care e cea mai buna tableta?o tableta se comporta ca un leptop?

Răspuns Câştigător
| xBlackDreamx a răspuns:

Cea mai buna tableta e aceea de la apple...si nu.laptopul e inca mult mai performant decat tableta

8 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Nu laughing si cred ca o sa mai dureze mult timp pana o sa stie o tableta sa face ce face un laptop laughing

| eandopuncttk a răspuns:

Si bineinteles nici un laptop nu stie sa faca ce face o tabletatongue
oricum tabletele is pentru fitosi

| laptopnews a răspuns:

O tableta se poate comporta ca un laptop.
http://www.edigital.ro/......87886.html
Cu ajutorul unui Docking station. :)

| emmyl a răspuns:

Dețin o tabletă Samsung Galaxy Tab 10.1
Sunt foarte mulțumit de ea. Uite aici care este tableta:
http://www.emag.ro/......TabP4P7500

Pentru internet e foarte bună.
O poți folosi ca E-book reader.
Există jocuri care se pot descărca, o mare parte gratuit.
Nu merg pe ea jocuri performante.
Obligatoriu trebuie să-i cumperi husă.
Dacă vrei să ai internet oriunde, trebuie să aibă 3G. Prin Wireless te poți conecta doar unde este o rețea.
Nu are Windows, deci nici o aplicație (program) care merge în Windows nu merge pe tabletă. Sunt unele aplicații care înlocuiesc, dar sunt mult mai slabe.
Se poate folosi la școală ca: atlas, dicționare, dex, la geografie etc.

| Tablete_Huse_1987 a răspuns (pentru emmyl):

Salut, in cazul in care ai nevoie de o husa pentru tableta, intra pe www.husetablete.ro Avem huse de tablete pentru 90% dintre tabletele de pe piata, super calitate si la pretul CORECT. Ce mai astepti?

| adda004 a răspuns:

Am vazut la primul raspuns ca se spunea ca Apple e cea mai performanta tableta.asa este numai ca pe cat este de performanta atat de mult e consul acesteia.intr-adevar...tabletele au multe aplicatii care leptopurile nu le au dar nu au ajuns incala nivelul leptopurilorhappy

| AlexsiA explică:

Eu am 14 ani deci nu am nevoie de performanta uni laptop, trebuie sa aleg intre o tableta sau laptop(o sa folosesc pentru a intra pe net, ID, facebook etc.)Ce imi recomandati?

| Paul-Octavian_Voinescu_1985 a răspuns:

Acum depinde si ce intelegi prin "buna". Pentu mine "buna" traduce asa: 1. sa aiba display capacitiv(functioneaza la atingerea degetului) si IPS (vizibilitate buna din multe parti)
2. sa aiba Wi-Fi
3. in caz ca are Android ca sistem de operare, sa mearga upgradat la ultima versiune, adica 4. Si sa mearga instalat Android Market, ca sa iti pui aplicatii.
4. daca se gaseste, un procesor Allwinner A10, care este performant, stabil la frecvente mari, de pana la 1.5 GHz si memorie pe masura ca sa nu mearga incet (1 GB)

Tableta este ca un laptop fara tastatura, cu touchscreen. Deocamdata se foloseste mai mult ca sa te uiti la filme si la jocuri, cat si pentru internet si office, cand esti pe drum. Asta e un exemplu. Deocamdata tabletele nu au performanta unui laptop, dar pentru ce am descris mai sus sunt perfecte.

O tableta buna este Ipad. Dar sunt si alte tablete care au performante asemanatoare si la un pret mai scazut, asa numitele Apad-uri. Sunt tablete aduse din China.

Daca te intereseaza asa ceva, poti intra aici http://bit.ly/xDwODA, eu ma ocup cu comercializarea acestor tablete. Pune-mi orice fel de intrebari, si iti voi raspunde la cat de multe reusesc.