| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Poate mulți dintre noi au auzit de Revolut (e chiar și aplicație mobila e). Acum întreb pe cei care știu de revolut. Pentru cei care nu știu ce înseamnă revolut e bine sa caute pe YouTube. Mi-am făcut și eu cont și urmează sa primesc un card premiu. Intrebarea e, de ce nu pot sa văd in timp real alimentarea cardului Master de la CEC Bank dar in aplicația CEC Bank văd banii depuși? Am o alta întrebare. Am doua conturi in lei și in Euro. Cum pot sa îmi fac un card fizic in euro? Sau pot folosi același card premiu și in lei și in euro? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Partea cu incarcarea cardului - vezi doar tranzactiile facute cu cardul Revolut, celalalte tranzactii le vezi pe contul tau bancar separat (CEC bank) -deoarece revolut e ca un fel de paypal fara limita - ai tranzactiile procesate prin cardul revolut. Este normal.
Pentru a doua chestie- mai degraba intreaba direct in aplicatie pe mobil. Du-te la Help in menu si vorbeste cu cineva. Teoretic poti sa-ti faci orine card atata timp cat ai bani disponbili pe cont.
Oricum daca vrei sa folosesti cardul in lei in afara - poti folosi fara nici o problema, o taxa se va aplica ce ti se va afisa pe automat+ rata de tranzactie lei=euro.

| Saveluc a răspuns (pentru Dandinelle):

Salut. am comunicat cu ei. miua spus exact ce mi-ai spus. îți multumesc enorm de mult pentru comentariul tău. îți ofer un mare funda. te salut.

Vrei primul tău card Revolut gratuit?
Pentru a beneficia de ofertă, trebuie să parcurgi următorii pași
1. Accesează link-ul promoțional https://revolut.com/r/marian8uq
2. Introdu numărul de telefon mobil
3. Descarcă aplicația de la link-ul primit prin SMS din App Store sau Google Play (atenție: promoția nu va fi activă decât dacă descarci aplicația urmând link-ul primit prin SMS)
4. Deschide-ți un cont curent: durează 60 secunde, direct din aplicație
5. Alimentează-ți contul Revolut cu 50 RON – acești bani vor putea fi cheltuiți imediat din contul Revolut, de pe cardul virtual, înainte să vină cardul fizic
6. Selectează "Cards" – "Get new Revolut card" – "Physical" și comandă gratuit primul card fizic la adresa la care vrei să fie livrat

De obicei un card costa 27 lei, insa daca folositi link-ul meu va puteti lua un card gratuit. Practic, intreg serviciul este gratuit si gata de folosit in calatoriile voastre si nu numai.

| Dandinelle a răspuns (pentru Saveluc):

happy merci, poate ramane pentru cineva care nu are. Am facut cardul anul asta la inceput si sunt multumita de el.