| puscahoreangaion a întrebat:

Ce inseamna sa ai curaj? cum se dobandeste curajul?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Chamberlin a răspuns:

Curajul se dobandeste prin invingerea frici, adica sa nu iti fie frica de cineva oricat de mare si tare ar fi, nu dobandesti curaj prin luandu-te la bataie cu cineva ci opunandu-te celui de care iti e frica.

Răspuns utilizator avertizat
| Chamberlin a răspuns (pentru Nikolassss):

Prin modul tau "de a fi curajoasa" iti faci dusmani, poti primi chiar si amenda pentru ca te-ai luat la bataie, tu chiar nu sti ce e curajul, crezi ca totul se rezuma la bataie? Nu trebuie sa te iei la bataie daca nu iti place ceva, opunete persoanei respective contrazicandu-l nu lovindul.