| Johnny_3038 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta fraza,, Fapta este pedepsita imreuna cu faptuitoru,, si de ce?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt de acord cu ea. Daca este pedepsita doar fapta vom trai dupa conceptie : Sa incercam. Trebuie sa fie si pedepse pentru faptuitor pentru ca altii sa nu mai incerce acelasi lucru. Dupa cum si acum daca se vor dovedi fraude electorale, nu doar fapta trebuie pedepsita, ci si faptuitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai unul tine victima si cealalta da cu cutitul.amandoua faptele au un scop comun. dar la unul este asociere la omor. iar la altul omor. deci faptele sunt diferite. iar faptuitorii trebuiesc pedepsiti diferit.fiindca nu e sigur, ca daca era invers, celalalt ar fi omorat.parerea mea. a comite un act de violenta e una. iar incitarea la violenta este cu totul alceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca am fost iertati pentru fapta pe care am facut'o, viata nu iarta nimic.

| p3tru a răspuns:

Mi se pare logica afirmatia! Ce ar fi sa se comita de una sigura fapta si tot ea sa fie si pedepsita! big grin Un protagonist trebuie sa existe pentru orice fapta, nu? Bineinteles ca cineva trebuie tras la raspundere, ca doar entitatile nu pot fi judecate!hee hee