| Losnams a întrebat:

Ce părere aveți despre fumatul in adolescenta? Merita?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita!
Plamanii unui copil sunt inca in dezvoltare si in caz de fumat la varsta asta, se modifica imediat celulele, provocand cancerul.

| Simpatic a răspuns:

Zice Sf.Petru sau Parazitii "Sa nu fumezi, sa nu bei, droguri sa nu iei"

| Osneros a răspuns (pentru Simpatic):

Si dupa acelasi personaj zicea "O arzi in halul asta/ Esti o victima indoctrinata" laughing

| Celcestietot a răspuns:

Fumezi, ajungi in Iad.

| gabicoo a răspuns:

Cancer la 40 de ani!
Merită?

| CleanHeart a răspuns:

Nu, sunt rele tigarile bleh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-le nu sunt bune fi original nu fi ca restul'
O sa îți bata canceru la ușa pe la 40-50 de ani
Și țigările și îmbătrânesc
A fuma nu înseamnă a fi cool.

| oz_1736 a răspuns:

Sa nu fumezi, iti spun eu care fumez de multi ani.

| acerr a răspuns:

Aiurea,pai in adolescenta toti facem tampenii, de curioziatate, anturaj, vezi parintii... dar fumatul e mare belea... nu fuma daca poti.

| Nonolita a răspuns:

Nu merita nici mai tarziu. Arzi bani degeaba dar "arzi" si plamanii.

| 2EXA a răspuns:

Am 21 si nu fumez.
Merita sa mirosi urat 24/7 oricat parfum ai folosi? Nu
Meriti sa iti miroasa respiratia doar a tigari 24/7? Nu
Merita sa arunci 400-500 lei lunar pe tigari, doar ptc e un viciu, doar pentru ca ceilalti o fac si pare smecher? Nu
Merita o " smecherie " sa te faca sa arati ca un schelete si tras la fata peste cativa ani? Nu
Mai zic?

| Alinnnnnnnnnnn a răspuns:

Acum nu vreau sa-ti tin eu morala, nu ma intelege gresit deci.
Ca sa fumezi in adolescenta trebuie sa,, te tina buzunarul" pentru a-ti cumpăra tigari.
Oricum nu e ceva bun, iti face doar rau.
Nu vei păți nimic într-un timp scurt, dar peste cativa ani poate vei regreta.
Acuma depinde si cat de mult fumezi, daca fumezi ocazional, de la prieteni nu patesti nimic însă crima cea mai mare e atunci când îți cumperi pachet.
Vei simti nevoia de o țigară foarte des, poate din ora in ora (depinde de persoana).
Dacă stai cu cineva de vorba si na, ai iesit undeva in oras fumezi 7-8 tigari una dupa alta.Crede-ma ca e greu sa te lasi.
In concluzie iti distrugi sănătatea de tanar si ia in calcul faptul că la vârsta asta un om nu are venituri pentru un asemenea viciu.