| Walhalla a întrebat:

Ce sa aleg sa cumpar:Samsung galaxy y 5630 sau Samsung galaxy mini 1 s5570? Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| 7eleven a răspuns:

Raportul d.p.d.v. economic e pret/calitate. de regula telefoanele Samsung au probleme cu acumulatorii si ti-as sugera sa te interesezi mult mai mult inainte de ati cumpara un telefon. eu mi-am luat un Samsung star 3 care este un telefon in proportie de 90% perfect! bateria tine 6 zile, semnal bun, wireless, facebook instalat, messenger. etc

| TheOldMan a răspuns:

Iati Samsung galaxy S5630 Y, costa 460lei.
General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:900 / 2100Dual Sim:NuModel Procesor:AlteleProcesor (MHz):832Culoare:GriDimensiuni (W x H x D mm):58 x 104 x 11. 5GPS:A-GPSSistem de operare:Android v2.3 (Gingerbread)Greutate (g):97Tip SIM:SIM
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 32 GB)Memorie interna (MB):160 stocare
Afisaj
Tip display:TFTEcran extern:NuRezolutie (pixeli):240 x 320Numar culori:262KDiagonala display (inch):3.0
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:V3. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):2. 0Rezolutii foto:1600 x 1200Blitz integrat:NuRezolutie video:320 x 240Camera secundara:NuCaracteristici foto/video:Geotagging
Alimentare
Durata convorbire:2G: 17 ore
3G: 6 ore 10 minDurata in regim de asteptare:2G: 850 ore
3G: 540 oreCapacitate (mAh):1200Tip baterie:Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:Cu RDSRedare video:MP4/WMV/H.264Redare audio:MP4/WMV/H.264
Altele
SAR (W/kg ) :0. 655Aplicatii:Quick OfficeSenzori:Accelerometru
Senzor de proximitate
Busola digitala