| florin422004 a întrebat:

Ce sa fac atunci cand sunt racit in afara de bautul ceaiului sau sa beau pastile.Imi e frica de medic deci nu vreau nici batic cu otet in cap nici sosete cu otet in ele. Vreau o metoda care sa ma insanatoseasca repede.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti e frica de medic? la raceala nu iti face nimic decat sa se uite in gat si sa te asculte la plamani.

| VadTot a răspuns:

O Baie Fierbinte urmat de un masaj cu
uite ca imi scapa acum cum se numeste se gaseste la farmacie ok?
te sfatuiesc sa bei multe ceaiuri de tei cu lamaie si miere. ok? macar asta poti sa le bei da? hai ca mi am adus aminte. Se numeste Carmol Deci masaj cu Carmol da? Deci ceaiuri o baie fierbinte urmat de un masaj cu carmol si sucuri de portocale.
Si iti garantez ca te vei face bine.

| florin422004 explică (pentru VadTot):

Multumesc!

| VadTot a răspuns (pentru florin422004):

Si inca ceva am uitat inca cateva amanunte.Cat mai multa odihna intr o camera aerisita si cat mai putin luminata! ok?
Insanatosire Grabnica!

| michelia a răspuns:

Tu pentru cine scrii acum? Iar te joci de-a copilasul?

| florin422004 explică:

Va multumesc, nu sunt racit happy.

| sorybilly a răspuns:

Te sfatuiesc sa bei ACC si coldrex, eventual un ceai cu miere si lamaie in fiecare dimineata

| cryyssss a răspuns:

Un remediu naturist:fa-ti un fel de ceai (dar fara sa il bei), adica fierbi apa si adaugi ce arome vrei tu, indicat ar fi sa folosesti miere si lamaie iar apoi inhalezi vaporii de aer.