| LaurentiuClaudiu a întrebat:

Ce se intampla daca nu te prezinti la politie cand esti citat in calitate de invinuit. Politia te cauta peste tot dar tu te ascunzi,fugi din tara, Etc.Cat timp dureaza pana te dau in urmarire.Ce sanse sunt sa te gaseasca daca ai fugit din tara.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca-ti agravezi situatia si o sa ai si circumstante agravante iar pedeapsa, daca te condamna, va fi mai mare.
In urmarire generala, in tara, te dasu destul de repede, uneori imediat (daca fapta este grava), alteori in cateva zile. In functie si de de afla despre tine te pot da si in urmarire internationala, destul de repede daca afla ca ai fugit din tara.
De gasit te gasesc destul de repede, avand in vedere cati romani sunt acum in strainatate. Doar daca ai sta in locuri pustii nu te-ar gasi.

| VladPetcu a răspuns:

Hmmm...
Infractorulelaughing in 3 zile de la neprezentare esti dat in urmarie generala.Sanse sunt de 45% sa te gaseasca daca ai fugit din tara.
Funda?

| yuukary a răspuns:

Ce-ai facut?

| CARDHU a răspuns:

Depinde fapta pe care ai comis'o. De gasit te gasesc in maxim 2 saptamani.