| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt aceia masoni? in ce cred ei? m-am uitat pe wikipedia dar nu prea am inteles, puteti sa mi explicati?

Răspuns Câştigător
| Nationalist a răspuns:

Masonii--se declara partizanii drepturilor omului; lupta pentru libertate,egalitate,etc (o gramada de institurii perimate,dainuie in jurul sau:ONU,NATO,UE,UN,etc). dar de fapt,nu ezita sa faca GENOCID, pentru a dobandi puterea! In alta ordine de idei, Masoneria o organizatie satanista-oculta! Scopul lor: acapararea tuturor tarilor,desfiintarea granitelor si formarea unui nou guvrn-MONDIAL,care,zic ei,o sa fie guvernat de Antichrist (sau Satan)! deja anumite loje,(pentru ca masoneria e impartita in loji) sunt facute publice-ex:Marea Loja Nationala, B'nai B'rith, grupul Iluminati-(exclusiv pentru evrei)!

1 răspuns:
| warriorboy4 a răspuns:

Se spune ca ar conduce lumea din umbra, luand decizii foarte importante. Bune sau rele.