| lasaa a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa trimit o scrisoare? adica de ce am nevoie.de ex la destinatar daca am nevoie de cod postal...multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Cod postal, destinatar, expeditor si timbru cred.Scrie frumusel pe plic tot ce ai nevoie. Apoi te duci frumusel la cutiutele rosii care se aseamana cu tomberoanele verzi(ca daltonistii), bagi plicu cu scrisoarea inauntru...si te rogi la infectul sistem postal romanesc sa ajunga scrisoarea la destinatar inainte sa moara de batranete.happy Sper ca am fost de folos.

| AleAlexa6 a răspuns (pentru NoChanceForUs):

" si te rogi la infectul sistem postal romanesc sa ajunga scrisoarea la destinatar inainte sa moara de batranete. " Imi place partea aia laughing)).

| yanis a răspuns:

Nume/prenume/adresa (judet,oras, str,nr, bloc, scara.et,apart).poate ajunge la destinatie si fara cod. oricum il poti afla pe google.