| Mark2012012 a întrebat:

Cine imi poate da si mie raspunsurile de la romana, de la bacalaureat din anul 2012? Raspunsurile subiectelor.

Răspuns Câştigător
| Cheby a răspuns:

Salut.Eu iti voi spune ce am raspuns eu, acum nu stiu si cat de bine. La 1, la sinonime, la pacea-linistea, uimit-frapat. La 2 : Cratima, semn de ortografie marcheaza grafic rostirea intr-o singura silaba a doua parti de vorbire diferite si elidarea volaei 'a'.La 3 : El are o inima de aur, la 4 perspectiva subiectiva.5 : copii, parintii; matusii, surorile.la 6: motivul fetei, motivul soarelui, motivul averii. la 7 am cam gafat, am spus doar ca expresivitatea are rolul de a prezenta actiunile ce au fost petrecute in trecut( cred ca iau doar 2 puncte aici, din cele 4), la 8 : descierea + cateva exemple si naratiunea.
Iar la 9 puteai sa bati campii + cateva exemple de figuri de stil si iti dadea lejer cele 4 puncte.

| benny a răspuns (pentru Cheby):

Bravo man, dar duminica sper sa nu plangi pe aici pe TPU laughing bafta mai departe

| Cheby a răspuns (pentru benny):

De ce sa plang?

3 răspunsuri:
| mennenspeed a răspuns:

Inca nu se stiu, dar o sa ti le dau daca imi dai funda