| seby87bn a întrebat:

Cine imi recomanda un router wireless sa aiba semnal bun pe o distanta de 8 M?

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

D-Link DIR-615

| cristimihailov a răspuns:

In functie de obstacolele pe care le ai in cale. In general cam orice amarat de router poate sa iti dea semnal pana la 30M... 50M in camp deschis. Dar daca ai obstacole in casa (ziduri armate, grinzi, etc) semnalul va scade oricum.

Te-as sfatui sa iti iei unul de putere, doar ca sa fii sigur. Desi personal cred ca si unul de putere mai mica ar putea sa faca fata perfect.

| seby87bn explică (pentru cristimihailov):

Iti multumesc pentru sfat