| dhraqull a întrebat:

Pana la ce distanta de router ai semnal la net daca ai wireless?

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

Buna. In functie de router, nr antenelor si peretii de interior(caramida, rigips, etc) distanta poate varia intre 5m, 10m, pana la 30 m in interior si in exterior, pana pe la 150m. Ca idee, unul dintre cele mai bune routere de pe piata este DIR-615(il gasesti la cel.ro la cel mai mic pret). Bafta, Costi!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de puterea router-ului, de locul unde se afla acesta si daca este in interior ori exterior. Cauta router-ul - pe care il ai ori vrei sa-l cumperi - pe internet si o sa gasesti caracteristicile tehnice si aria de acoperire. De exemplu, recent, m-am uitat la un router si avea semnal la 120 m(interior) si 360 m(exterior).

| adriangabor92 a răspuns:

10 m

| beatleman a răspuns:

La mine am conexiune la internet prin router pana la o distanta de 5 m.Acum depinde, daca routerul este intr-o camero si eu ma plimb in alta poate avea probleme, dar daca si routerul si eu suntem in aceeasi camera(una maare), merge fara probleme! Funda?