| dragosvalcea a întrebat:

Cine imi spune si mie cateva metode de invatat bune?

Răspuns Câştigător
| eveline a răspuns:

Nu este neaparat o metoda dar la mine functioneaza mereu:
Imi iau caietele cu lectia care de obicei e foarte lunga si incerc pe o coala sa imi scriu lectia sub forma de rezumat cu cuvintele mele sa le inteleg foarte usor.Si nu trebuie sa uitam un lucru important:Eu fac lucrurile astea numai noaptea inainte sa ma bag la somn chiar daca uneori sunt putin obosita si nu am chef dar in mintea noastra raman informatiile stocate si oarecum se deruleaza pe timpul noptii iar dimineata le stii foarte bine...Chiar daca nu prea stiu daca iti va placea asta sa incerci sa vezi ca da rezultatelove struck

1 răspuns:
| M.T a răspuns:

Pai eu citesc o data lectia apoi o iau pe fraze pana inteleg bine si in acelasi timp subliniezhappy pe caiet cu o alta culoare de pix. sau mai poti citi si ce ti se pare mai interesant scrii pe o hartie apoi recitesti de cateva ori si.happy depinde daca ai memorie bunatongue nu trebuie decat sa citesti de 2 3 ori la mine e mai complicat invat mai greubig grin