| DjJohnKoKosH a întrebat:

Cine stie unde gasesc programe din alea haioase pentru a face farse prietenilor? de exemplu aveam unul care daca dadeai clic pe el iti arata un mesaj pe urma iti dadea restart la pc.sau mai era unul care iti aparea intr-o fereastra intrebarea "ma placi?" si aveai doua variante "da" si "nu" dar nu puteai sa alegi varianta nu pentru ca asta se tot muta pe desktop laughing. stie cineva unde gasesc astfel de programe?

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

laughing :-p
Pai incepi asa:
1.Click dreapta-nou-comanda rapida
2.Ti se va deschide o fereastra unde vei scrie "shutdown -r -t 25(vezi ca 25 este intervalul de timp in care se va inchide calculatorul, bineinteles tu poti sa pui ce nr vrei)
3.Click pe next apoi click pe finish
4.Schimbi numele si iconita(click dreapta apoi click proprietati...stii tu asta) si vezi ca numele trebuie sa fie unul interesant,sa nu se prinda ala big grin
Ok, scuze ca a durat atat.
A, da, am uitat ceva. Daca vrei sa restartezi pc-ul cuiva, trebuie sa folosesti textul asta: -r -t 25 " iar daca vrei sa ii faci shutdown trebuie sa scrii asa " -s -t 25". Sper ca ai inteles big grin si scuze daca am gresit ceva. happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google fake virus

| Cσcσ a răspuns:

Mi s-au facut si mie astfel de farsehee hee dar nu stiu unde le gasesc...stiu ca poti face tu pe PC un astfel de program.E un fisier pe care i-l trimiti cuiva si ala cand da click i se restarteaza PC-ul sau i se inchide, depinde cum il faci tu happy.Da, pe asta stiu sa il fac, dar pe alea de care ai zis tu, nu stiu sad scuze.

| DjJohnKoKosH explică (pentru Cσcσ):

Daca imi spui cum pot face chestia asta ai funda laughing

| Cσcσ a răspuns (pentru Cσcσ):

Offf,nu stiu daca ai inteles asa ca iti las si niste linkuri :D http://www.youtube.com/watch?v=HO136I_TLoc
http://www.youtube.com/watch?v=epctXLuotHU (bine, asta nu are nicio legatura cu ce vrei tu, dar e amuzanta :)) )
http://www.youtube.com/watch?v=Y5GDGacAdR4

| Cσcσ a răspuns (pentru DjJohnKoKosH):

laughing :-p
Pai incepi asa:
1.Click dreapta-nou-comanda rapida
2.Ti se va deschide o fereastra unde vei scrie "shutdown -r -t 25(vezi ca 25 este intervalul de timp in care se va inchide calculatorul, bineinteles tu poti sa pui ce nr vrei)
3.Click pe next apoi click pe finish
4.Schimbi numele si iconita(click dreapta apoi click proprietati...stii tu asta) si vezi ca numele trebuie sa fie unul interesant,sa nu se prinda ala big grin
Ok, scuze ca a durat atat.
A, da, am uitat ceva. Daca vrei sa restartezi pc-ul cuiva, trebuie sa folosesti textul asta: -r -t 25 " iar daca vrei sa ii faci shutdown trebuie sa scrii asa " -s -t 25". Sper ca ai inteles big grin si scuze daca am gresit ceva. happy