| Fluturas1 a întrebat:

Credeti ca exista sfarsitul lumii

12 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai, odata si odata o sa vina bineinteles, toate au un sfarsit. Dar momentul exact nu il putem sti.

| a1doru a răspuns:

Da,maine 21.11 la si 15' rolling on the floor

| sLowSpawN a răspuns:

Da,sfarsitul lumii o sa "nil" creem chiar noi, ex:poluarea, defrisatu paduriile etc.

| pasta a răspuns:

Noo

| IuliaMihaella a răspuns:

Poi... eu cred doar putinsad
Dupa ce am vazut ce s-a intamplat in? Japonia?, sau nu mai stiu unde, am crezut putin ca exista.
Altceva nu mai pot zice. Pa - pa!

| Iiiiioana a răspuns:

Pai un sfarsit al lumii exista sigur.Dar nimeni nu stie exact cand o sa fie.:]

| CEA a răspuns:

Da.Toate au un inceput si un sfarsit.Lumea nu e mai prejos.Adica eu cred in varianta cu Soarele...

| BlackHorizon a răspuns:

Sfarsitul lumii nu o sa fie cauzat de meteoriti sau radiatii solare sau super vulcan sau alte prostii, astea sunt aberatii.Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii(si prin sfarsti poti intelege un nou inceput). Deci daca Dumnezeu ne-a creat si are grija de noi si de tot ce exista(Citeste psalmul 130 si ai sa vezi despre ce vorbesc) de ce near lasa sa murim? Si sa-ti raspund la intrebare:da exista un sfarsit dar care nu vine din lumea telurica(materiala)lumea noastra. Dumnezeu este Alfa so Omega(inceputul si sfarsitul).

| XjessikaX a răspuns:

Sfarsitul lumii va fi o data si o data.dar nu acum. deaorece Dumnezeu nu a creeat lumea si oamenii ca sa ii distruga tot El, dar alta e ca ne omoram noi intre noi si asa se sfarseste lumea.

| Iuli113 a răspuns:

Da, dar nu se stie cand. Einstein a iventat ceasul judecati de apoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iuli113):

Eu, chiar nu am stiut

| CrYstyY2012 a răspuns:

Da eu cred ca va veni dar, nu cum zic astia' la televizor ...prin poluare ...sau chestii de genul ce credeti ca viata oamenilor este nesfarsita!? La dinozauri s-a intamplat cam la fel dar peste cateva milioane sau miliarde de aniwinking