| sym0nyck a întrebat:

Credeti ca vraji si farmece? ati fi de acord sa-i faceti iubitei(-ului) o ¨vraja ¨ pentru a fi sigur ca va sta langa voi restul vietii?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Da, cred in vraji si in farmece... Dar nu as fi de acord sa le fac iubitului, pentru a sta cu el o viata... Ce satisfactie as avea stiind ca sta numai pentru ca " e facut " si nu pentru ca ma iubeste, ca ma apreciaza pentru ceea ce sunt, sau pentru aluatul facut la pizza, sau la prajituri, sau pentru. mancarea preferata pe care i-o fac, sau pentru. ca il surprind mereu cu cate ceva, sau pentru. ca asa am imbatranit impreuna de ani, sau pentru ca stiu sa ii asigur in casa, - linistea dupa o noapte de munca, sau pentru. ca sunt inca in viata langa el, dupa aceea boala ingrozitoare... Cu bine, Lucien.

28 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred in vraji.straight faceSunt niste tampeniiwinking
In nici un caz nu as face o vraja numai ca prietenul meu sa stea langa mine.In primul rand pentru ca nu functioneaza si in al-2-lea rand pentru ca asta nu e dragoste.Prietenul meu trebuie sa ma placa pentru ca asa simte el, nu pentru ca i-am facut o vrajawinking

| Flav a răspuns:

Ma leshi? Ne credem toti la Otv sau Kanal Tv? Fa-ti o vraja ca sa castigi la loto, si daca reusesti, sa ma anunti sa urmez si eu cararea asta, capish my ideea?

cami
| cami a răspuns:

Nuuuuuu, niciodata n`as apela la asa ceva. Si da, cred ca exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cami):

Crezi ca exista?

| SMTHING a răspuns:

Nu dc as face'o?

| alexdop21 a răspuns:

Vrei sa stea pe langa tine toata viata? Daca nu e el cel ales? O sa fii terorizata toata viata? Cat despre vraji sunt niste aberatii si niste prostii! Sau exista fantome? Vampiri si varcolaci?

| sym0nyck explică:

Nu era vorba despre mine, ca as face-o eu! chestia este ca m-am lovit in viata de chestii legate de farmece. unde a fost nevoie de preoti.pentru a desface descantecul.si nu pentru mine.ci pentru unele persoane apropiate mie. cand am pus intrebarea nu m-am referit la faptul ca as face-o eu. o vraja celui de care sunt obsedata pentru a-l tine legat de mine prin astfel de metode.
si la urma urmei. daca ma vrea cu adevarat sa ramana langa mine. daca nu... sa mearga unde vede cu ochii, ca-ci dragoste cu sila nu se poate!
imi pare rau ca m-ati inteles gresit cu totii!

| mircea a răspuns:

E ceva si cu vrajelile astea. Vreau ca "iubi" sa stea langa mine din proprie vointa. Vreau sa vrea si ea la fel. Daca nu se poate, atunci pa-pa si drum bun!

| kitty_8919 a răspuns:

Nu cred in asa ceva si nu as face lucrul asta pentru ca dragoste cu sila nu se poate.

| nataliam a răspuns:

Nu cred in chestiile astea. cred totusi ca exista ceva mai mare si mai puternic decat noi, deasupra noastra, cred in Dumnezeu si poate si intr-o forta a raului, insa nu in farmece, vraji si toate. vrajeli din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Vrajile, farmecele, ghicitul in cafea sau carti, interpretarea viselor etc, sint bazaconii. Au fost scornite pentru a scoate bani de la oamenii creduli, sau pe romaneste fraieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne tocmai trec prin asa ceva cu sotul meu stiam de mult ca ii facuse fosta prietena asa ceva dar ca acum nu a fost niciodata asa rau, mie cine mi-a deschis cartile primul lucru spus era de blesteme aleia, o descriau perfect asa cum arata fizic, in fine imp e ca vreau sa fac tot posibilul sa imi salv fam,, stie cineva cine ma poate ajuta cu adev sa desfac blestemele si farmecele ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci sunt pe bune, reale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.as face-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Daca nu e de la Dumnezeu, nu tine.
Nu poti sluji la doi stapani : ori Dumnezeu, ori Diavol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si as fi de acord sa fac vraji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sa cred in vraji cand o sa pot fadce una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io da as face orice sa nu mai fie asa pampalau si indiferent cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred... dar nu toti au haru de a le face

| rozalia25 a răspuns:

Pentru doamna anonima: http://vrajitoarea-rozalia.blogspot.com/ si discutam.

| Tinutza99 a răspuns:

Da

| z3ws1 a răspuns:

Da, as fi, dar nu as face-o

| alexandra_5293 a răspuns:

Nu! Categoric nu! Niciodata nu am crezut in vraji sau/si in farmece. Mi se par o absurditate si nu gasesc niciun motiv bine intemeiat sau nicio dovada clara cum ca acestea ar functiona in vreun fel asupra vreunei persoane, dar acesta este doar punctul meu de vedere.

| alexandra_5293 a răspuns:

Nu! Categoric nu! Vrajile si farmecele sunt pentru cei superstitiosi care nu au ceva mai bun de facut.Sunt de parere ca cea mai buna "vraja" cu ajutorul careia iti poti tine iubitul sau iubita langa tine este farmecul propriu!