| Ce a întrebat:

Cum imi albesc dintii? Fara detartraj

Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Sunt foarte multe paste de dinti in ziua de azi care indeplinesc cu succes misiunea asta. Cauta pasta de dinti care are cel mai mare efect asupra dintilor tai si foloseste-o in mod constant si periajul ar trebui sa fie corect. In rest nu ai decat sa mai consulti un medic stomatolog pentru eventuale lamuriri. Nu toti sunt genetic proiectati sa aiba dintii albi din pacate. Asa ca un sfat de la stomatolog nu ti-ar strica.

Bafta!

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Detartrajul nu albeste dintii, te scapa de tartru. ce vrei sa zici tu acolo e periaj profesional de albire si e altceva. ar fi un inceput sa te speli de 2 ori pe zi pe dinti si sa faci periajul corect, si zilnic. in 2 saptamani o sa ti se albeasca 5-6 nuante cam in 1 ora o sa ii ai albi (depinde si de culoarea dintilor naturala, ca smaltul nu este perfect alb la toata lumea, e genetic)

| Alunuca a răspuns:

Exista o pasta de dinti se numeste Hollywood Smile. Gasesti in general la farmacie. Nu e foarte scumpa(max 20lei). CHiar ajuta.
Bicarbonatul nu e bun pentru smalt deoarece are efect coroziv si dupa te trezesti cu carii si sensibilitate a dintilor la cald sau rece crescuta.

| Schatten a răspuns:

Cu sare sau bicarbonat, cum se aude din batrani.

| Alinusk a răspuns:

Intzi recomand http://magicwhitepro.com face cat 100 de paste de dinti, costa doar 99 Lei!

| Yaya22 a răspuns:

Incearca sa te speli pe dinti cu sare de masa fina sau cu bicarbonat.