| GeorgianaBurceana a întrebat:

Ce parere aveti despre detartraj? Dintii se albesc vizibil? Ai mei sunt destul de galbeni ( nu chiar asa de rau, dar deranjant pentru mine) Credeti ca va avea rezultate? :*

Răspuns Câştigător
| SunShine a răspuns:

La detartraj dintii nu se albesc, de fapt ti curata, elimina piatra si alte depuneri. E bun de facut un detartraj odata la 6 luni happy Pentru albire sunt kituri sau albire chimic, eu am vorbit cu dentistul meu si mi-a recomandat un kit pentru albire in care ti se albesc dupa o perioada de folosire, nu pe loc, dar e mai sanatos pentru dinti, nu ti duce smaltul cum se intampla chimic.

| GeorgianaBurceana explică (pentru SunShine):

Buna..eu credeam ca detartrajul este de fapt inlaturarea "mizeriei",ma refer la galbeneala dintilor, iar dupa acestia vor deveni, normal, mai albi. Gresesc, imi poti explica? big grin

| SunShine a răspuns (pentru GeorgianaBurceana):

Pai pentru albirea dintilor, este un tratament de facut acasa care chiar o sa functioneze, dar trebuie sa ti de el! Mie mi s-au albit. Il faci de 2 ori pe sapt. Storci niste lamaie si o amesteci cu putin bicarbonat, amesteci si faci o pasta si te speli cu ea, trebuie sa o faci de 2 ori pe sapt. deoarece poate fi daunatoare daca o faci de mai multe ori pe sapt. happy sper ca te-am ajutat.

| GeorgianaBurceana explică (pentru SunShine):

Buna:* S-au albit vizibil dintii tai? Cat a durat tratamentul?

| SunShine a răspuns (pentru GeorgianaBurceana):

S-au albit, nu exagerat, dar este vizibil, inca il folosesc. Am cam 2 luni. cred thinking, cam asa

7 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Bineinteles ca este nine sa-ti faci un detartraj de 2 ori pe an. ajuta mutl la curatarea, luciul dintilor si ii albeste putin

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Detartraj inseamna indepartarea pietrei depuse. pentru albire sunt alte procedee happy

| EllenaElly a răspuns:

Daca iti faci detartraj o sa iti afecteze smaltul.Am vrut sa imi fac si eu, dar mi s-a recomandat ca ar fi bine sa nu imi fac, deoarece distruge smaltul, fiindca sunt substante chimice.