| madalinfindrihan a întrebat:

Cum pot afla toate nașterile înregistrate pe o perioada de timp dintr un stat sau oraș? v ati dat seama.

Chiar am nevoie vreau sa aflu ceva.

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Cel mai simplu te duci la sediul evidentei populatiei, ei iti vor spune acolo tot ce vrei sa stii.

| madalinfindrihan explică (pentru Kogaion):

Nu se poate si online? Vreau sa gasesc pe cineva care e din America nu stiu daca mai trăiește acum, sper ca da, acum cred ca ar avea in jur de 60 ani 60 si ceva. Ma gandeam poate pot afla cand sa născut si unde etc abia îi stiu primul nume. Daca vrei sa stii motivul ciudat care il am sa il gasesc vorbim privat.

| Kogaion a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Da-mi un mesaj in privat.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la fiecare maternitate spital si caută in arhiva spitalelor, dar nici arhiva nu o sa o gasesti, majoritatea s au distrus.

| Kogaion a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Arhivele nu se distrug niciodata, am o vecina care si-a gasit recent baiatul pe care la nascut in perioada comunismului.