| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot fi unii oameni asa de nesimțiți? Am mers pe strada liniștit și vine un bărbat de 45 de ani ( cred). Sau cât avea, și râgâie la distanta de mine, m-am uitat agresiv spre el si după câțiva pași am spus pastele ma! Deci nu mai ma puteam abține, după m-am oprit și el era cu spatele și umbla la telefon nu știu ce incerca.
Ma gândesc ca ori vrea sa pună pe cineva sa ma bata, ori vroia sa sune la politie, dar eu merg pe prima varianta.
Cum sa procedez dacă vine cu 3-4 inși la mine și ma întreabă de ce l-am înjurat? Când am reprodus acea înjurătură eram la câțiva metri de el ca asa ca nu are nici o dovada ca pe el l-am înjurat, nu are martori sau dovezi, decât ca m-am uitat urat spre el după ce o ragait.
Eu sunt un tip pașnic dar deja credeți-mă ca nu mai suport oameni infecți și needucați ca ăștia care scuipa la 1 metru lângă mine, fluiera ca ciobanii sau râgâie ca în cazul de fata.
Ce sa scornesc, inventez dacă vin câțiva și se ia de mine?
Oare de ce ținea telul în mana?
Voi cum a-ți fi procedat dacă unu care trecea pe lângă voi ragaia? De ce sunt Romanii și Tigani ( unii, nu toți) asa primitivi? E vorba de cei 7 ani de acasă, unde se crede la el acasă sa râgâie pe strada.
Eu ma mir cum de nu l-am luat la pumni, mi lehamite de astfel de oameni.
Sunt doua variante, ori vine cu cineva sa se ia de mine, ori de frica nu mai vine pe strada respectiva.

Răspuns Câştigător
| DonEduardo a răspuns:

Ati gresit ambii. el ca a ragait asa si tu ca l-ai injurat. Puteai sa incerci sa ii explici frumos. Insa totusi, consider ca omul ala e chiar nebun daca pune pe cineva sa te bata sau e sifon la garda.

54 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Dai naibii, eu sunt de vina, nu trebuia sa reacționez asa, dar ala o ragait ca un porc și m-am enervat brusc.
Nu era asta sa impresionez, dar eu am avut multe probleme cu țiganii de aia am atacuri de panica, fobie sociala, ea nu știe prin câte am trecut eu nevinovat, sau ca mi-au înscenat unii niște faze... Eu încercăm sa subliniez ca nu e de joaca cu țiganii, cu ăștia nu e de glumit, sunt sălbatici și violenți, și sunt tari doar în grup. Unii umbla și cu "arme albe" la ei.
Eram nervos, de aia, nici acum nu sunt ok, sper sa nu ma cunoască tipul ala sau sa fie țigan ca nu e de bine, mulți țigani am văzut ca se au cu gaborii.
Nu mi frica oricum, sunt pregătit de orice... Am neamuri multe nu cred ca vor sa se puna cu mine, dacă sunt mai tăcut și liniștit asa nu înseamnă că sunt fraier. Tare mi ca dintr-un pumn direct ii bag în coma, dar evit violenta, sunt pacifist, aștept sa se deschidă sălile de cinema sa vizionez cât mai multe filme chiar nu caut probleme dar dacă nu stau în banca lor chiar eu de unul singur o sa lupt cu toți ciorumbeii.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Eee lasă că aflu euhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Și dacă afli ce? Vi tu sa ma aperi? happy
Pana afli tu cine știe ce mai pățesc rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu nu nu înțelegi....eu conduc grupul de bătaiehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Din nou ai chef de glume? rolling on the floor
Eu ma simt nașpa, nici sa răspund pe TPU nu mai pot rolling on the floor
Un răspuns folositor nu dai și tu laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da poate vorbeam serios sad
Ce patisi? Ai alergie la râgâieli? Te ia cu leșin? Sa fac resuscitare?
Scrie la profil cate răspunsuri folositoare amhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Ți-ai făcut conturi multiple și ți-ai dat voturi singura happy

| StrongHeart a răspuns:

Eu ti-am spus adevarul, te crezi tare si dur dar nu ai in spate nimic care sa te sustina.
Refuzi orice sfat sau ajutor ti se ofera si te bati cu pumnu' in piept ca nu stie nimeni viata ta si ce mare scula in strada ai fost tu, dar ai nevoie de pastile ca sa iesi din casa.
Am trecut eu prin ce am trecut dar am detestat pastilele si mi-am acceptat situatia, buna rea, cum a fost.
Iti simt frica, esti slab si las, dar incerci sa ne povestesti viata ta grea de mafiot. Unde te crezi frate-miu?
Nu ai trecut inca de pubertate?

| existential a răspuns:

Sa stii ca ragaitul nu este o lipsa de respect peste tot.
In China si Taiwan este un mod de a flata pe cineva, cand te invita la masa. E ca si cum i-ai spune ca ti-a placut ce ai mancat.

| StrongHeart a răspuns:

Pune frate mana pe o carte, ca te faci de ras.
Sa spui ca ai nevoie de xanax ca altfel nu iti e bine si sa ii numesti pe altii drogati, e putin spus ipocrizie.
Cat despre aruncat de la balcon, era o vorba. Nu mor caii cand vor cainii.

| Emma30555 a răspuns:

Poate omul ala era cu gândurile lui și nu și a dat seama ca îl înjuri, sau o fi crezut ca înjuri din alt motiv și probabil și a scos telefonul sa dea un mesaj sau primise un mesaj, poate fi pura coincidenta. Dacă tu nu îl cunoști și nu ști cine este probabilitatea cea mai mare este ca nici el sa nu te cunoască și atunci nu ai de ce sa îți faci griji. Dacă era sa se pornească un conflict îți zicea de atunci ceva, pornea verbal mai întâi, nu asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Eu sunt de vina sad nu trebuia sa înjur.
Sper sa nu ma cunoască, nu ca mi teama dar nu vreau sa întru într-un conflict pentru o chestie de genul.
Rămâne de văzut zilele următoare ce se va întâmpla happy
Am pus întrebarea aceea cu transpirația și atunci cred ca m-am enervat, cred ca din cauza asta am reacționat asa ca eu de regula sunt un tip foarte liniștit, nu ma leg de nimeni, nu am treaba cu nimeni, nu mai umblu cu nimeni fiindcă unii au profitat de bunătatea mea.
Pai nu avea curaj sa îmi spună ceva având în vedere ca era singur ca eu sunt cat un munte laughing se sinucidea singur dacă făcea vreo figura.
E vina mea, nu trebuia sa reacționez asa chiar dacă ala s-a manifestat precum un bou.
Mi-am învățat lecția, nu voi mai repeta aceeași greșeală.
Nu m-am uitat atent la el, dar presupun ca e un Țigan din zona, dacă e acel tip soarta mi pecetluita happy
Nop, ăștia au curaj sa atace doar când sunt mai mulți.
De când ma știu eu nu am reacționat asa. E greu sa trăiești fără părinți, fără prieteni.
Cu depresia trebuie sa lupt zilnic, nu sunt eu de scandal.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu ți mai face atâtea griji, poate nu se va întâmpla nimic, nu mai pune raul în fata ca nu ți face bine, și eu îmi fac uneori prea multe griji și lucrurile se rezolva de la sine apoi îmi pare rău că ma consum degeaba, ar trebui sa ne facem griji doar pe motive concrete, pe probabilități ne stresam degraba. Părerea mea este ca a trecut totul, și dacă prin absurd te cunoaște poți sa i spui ca nu l ai înjurat pe el ci ca erai nervos din alte motive, oamenii mai înjura când au nervi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Mulțumesc frumos pentru cuvintele frumoase, ești o scumpa happy
Multă sanatate ție și familiei.
Prostul de mai sus ce a fost internat se mai da credincios, dar a dovedit cât e el de credincios în primul răspuns în care ma jignit, putea sa se adreseze într-un alt mod. De aceea eu nu cred în fanaticii ăștia religioși ca sunt oameni buni, sunt Ipocriți, eu nu cred în bunătatea lor.
Sunt și excepții evident, dar din ce am văzut eu pe aici unii dintre ei se dau ceea ce nu-s.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e, multi oameni sunt nesimtiti. Unii ragaie, scuipa, injura, altii comenteaza de mine pe TPU (de ex. maimuta aia cu numarul de telefon la nick).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am mâncat prea mult și nu îți mai pot răspunde rolling on the floor aia e hyacinth

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa ii transmit mesajul? Ca e o maimuță? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Transmite-i maimutei ca nu are ce sa ma invete ea pe mine. Sa s**a ea pl cat vrea, ca acolo ii e locul

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si care e problema aici? Iti faci probleme pentru o non-problema...

| Invictusman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Știu, nu știu ce am avut ieri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Se mai intampla...

| EMMP a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa era un bosorog care se luase de niste fete de 12-13 ani in autobuz care se jucau pe telefon. Mosu era nervos si le injura ca la usa cortului. L-a luat cineva de mana si l-a scos din masina rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EMMP):

Un bosorg a desfacut o conserva de peste cu sos in autobuz, ce fain mirosea happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ai o stare reactivă exagerată. Așa au și animalele ( scuze, nici o aluzie, ci doar ca să înțelegi) în perioada împerecherii, masculii nu mai suportă nimic, sar la bătaie cu și fără motiv. În limbaj vulgar se numește presie la hormoni. Și se rezolvă cu sex, pe bune.