| Deanme a întrebat:

Cum se afla ratingul TV?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Există o societate care se ocupă de acest lucru. Ei aleg un grup de populaţie cât mai reprezentativ şi se semnează cu aceştia un contract care le permite să monitorizeze ce vizionează respectivii pe parcursul zilei. Se face apoi calculul procentual şi se stabileşte cota de audienţă.

| DimLight a răspuns:

Nu se afla, astea sunt controlate de moguli laughing pe bune ei isi dau intre ei niste rating in functie de propria influenta asupra alora care ii "controleaza"