| endofstory a întrebat:

Pt admin: De ce la ratingul raspunsurilor "amuzant" are check box si nu radio button ca si celelalte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc, nu cred ca prea multi dau un folositor si un stupid in acelasi timp.se "poarta" stupid-nefolositor.ar putea fi un folositor si stupid, doar daca ne referim la un raspun naiv(stupid) dar totusi folositor.stupidul,ar avea mai multe nuante, cred! dar ma repet-nu am mai intalnit un stupid alaturi de un folositor, la acelasi utilizator. tu doar ai experimentat, o pot face si altii. dar in fond, nu cred ca asta conteaza.

7 răspunsuri:
| adi_7507 a răspuns:

E o chestie de baza HTML, radio button se foloseste atunci cand ai nevoie doar de un singur raspuns din partea utilizatorului.
In cazul asta un raspuns poate fi si folositor/nefolositor etc dar si amuzant.

| endofstory explică:

Stiu ce este radio button. eu intrebam in cazul asta poti sa folosesti doua calificative in acelasi timp? adica Folositor+Amuzant sau Stupid+Amuzant

| endofstory explică:

In momentul asta poti sa bifezi 3 din 5
de ex. la raspunsul tau am ales Folositor+Amuzant+Stupid Care e relevanta? ca folositor si stupid nu prea merg impreuna

| endofstory explică:

@tot.eu "tu imi poti da un stupid, iar altul un folositor, contradictie" tu te referi la doua persoane diferite

problema e ca eu (o singura persoana) am dat si folositor si stupid in acelasi timp. Asta e contradictia! tot ce vreau sa spun este ca sistemul asta de vot este gandit gresit

| endofstory explică:

Intr-o statistica corecta nuantele nu prea au ce cauta, dar ma rog se poate trai si cu asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le poti folosi pe toate o data, daca vrei, sau numai 3 din 5, dupa cum crezi de cuviinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...cum crezi de cuviinta! asta ramane la aprecierea ta, bineinteles ca nu are relevanta, pentru tine poate nu, dar pentru altii da.nu toti gandim la fel. tu imi poti da un stupid, iar altul un folositor, contradictie, dar nu toti vedem lucrurile din alcelasi unghi.eu am dat doar un exemplu.