| Silviubmx a întrebat:

Cum se fac fumigenele din folie de aluminiu?

3 răspunsuri:
| Cirus a răspuns:

Faceam si eu cand eram mai mic laughing la generala cu prietenii mei. ai nevoie de mingi de ping pong, dar mai grele sa fie facute din material mai solid, nu mingi de alea usoare, de calitate proasta.

o faci bucatele cu foarfeca triunghiuri sau patratele mici, si toata gramada aia o invelesi in folia de aluminiu, o faci sa fie ca o sticluta cu gat. si lasi putin liber sa patrunda flacara pe acolo. o lasi puti nsi o arunci happy. bafta la SWAT games laughing funda? smug

| Cirus a răspuns:

Faceam de astea cand eram mic. impreuna cu prietenii mei.
ai nevoie de 1-2 mingi de ping pong, depinde de cat densitatea fumului si durata ei. si de folie de aluminiu, sau staniol de la ciocolata, e aceeasi treaba. iei mingea si o faci bucatele cu foarfeca ( triunghiuri sau patratele mici ), o faci gramajoara, si o invelesti in folia aia de aluminiu, si o faci sa iasa ca o sticluta cu gat. la gat lasi putin spatiu sa patrunda flacara, dai foc, iar dupa ce arde putin, o poti arunca, la scurt timp va fi SMOKE BOMB! succes la cs real life laughing funda?smug

| Userrr a răspuns:

E ff simplu.Deci iti trebuie staniol.Ar fi bun unul de la pachetul de tigari.Iei o minge de pingpong.O tai in bucatele ff mici.deci nu o tai in jumate! IN bucatele mici dar nici ca firmiturile.Pe scurt o maruntesti! Apoi invelesti toate bucatelile in stalinolu ala si faci un rotund dar nu chiar rotund.Cam ca un suport pe care se pun mingile la golf.Ii mai pui cv ca un sarus cand modelezi staniolu. Tarusu ala sa fie tot din acel staniol.Ca iese sa stii! Apoi dai foc la capatul sarusului ala! trebuie sa tii bricheta dau mre cu 5 chibrituri si trebuie sa le tii vreo 30 secunde ca sa arda culmea. Sper ca te-am ajutat.By3wave!