| Adrianadiafg a întrebat:

Cum se pune corect o baterie de masina la încărcat. După ce pus redresorul in priza ce conectez prima dată rosu sau negru.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, întâi conectezi fișele redresorului la baterie (plus la plus și minus la minus) și apoi bagi redresorul în priză. Dacă bagi redresorul în priză și apoi faci legăturile la baterie riști sa atingi fișele între ele și se ard diodele la redresor.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e nici o regulă. Doar cea de + la + și - la -. N-o lăsa mai mult de 4-6 ore, pune-o pe mașină și dă-i cheie

| mihai69 a răspuns:

Nu contează.