| AlexandrulS a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot folosi o baterie de masina ca sursa de energie... adica sa pun o priza cu o lampa sau sa conectez un bec. si cam cat mar tine daca as pune un bec?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Mai bine iti cumperi un invertor, util si pe viitor. Ceva de genul asta - http://www.vitacom.ro/......-100W.html

| DragoStefaN a răspuns:

Da, poti face asta foarte simplu doar ca trebuie sa ai un bec de 12V ca sa ai ceva lumina mai puternica. Cu un bec normal de masina pe baterie te tine cam o saptamana non-stop.

Dar te intreb eu acum, dupa ce se termina bateria cum o incarci?

| AlexandrulS explică (pentru DragoStefaN):

Pai doar o singura data vroiam sa o folosesc...deci daca pun un bec de masina ma tine non stop o saptamana... mersi mult

| DanielDaniel13 a răspuns:

Cu un bec maxim 10-12 ore dar trebuie un bec de 12 v. funda?

| ombladon a răspuns (pentru DanielDaniel13):

Si de unde stii tu cat sta aprins daca nu stii amperajul bateriei si wattajul becului?