| MrFunky2 a întrebat:

Daca am 14 ani pot sa-mi fac card la Raifaisen si daca da pot sa-l pun pe paypal?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa-ti faci un card de debit, nu stiu daca la Raifaisen, insa trebuie sa mergi cu un parinte, iar cardurile pentru minori au restrictie pentru platile pe net, deci nu o sa poti plati cu el pe net sau sa-l pui pe paypal.

| Marian6999 a răspuns:

Nu se poate pentru ca esti inca copil nu major.
Si legea nu perimite unui copil utilizarea cardului de credit.

| Ghost963 a răspuns (pentru Marian6999):

Minorii au voie cu cardul de credit.Am 15 ani si am card de credit.Trebuie sa mergi cu parinte la banca.