| Tania59 a întrebat:

Daca am platfus pot intra la Academia de Politie?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poti intra. Ti-o spun sigur. La vizita medicala te resping.

| Tania59 explică (pentru Salontanul):

Si nu pot sa fac nimic ca sa intru? Si daca fac tratament sau port pantofi speciali?

| Salontanul a răspuns (pentru Tania59):

Poti incerca sa faci tratament. Nu stiu cat timp mai ai ca asta dureaza: http://www.sanatateatv.ro/......platfusul/ Trebuia u tratament sau chirurgie inainte de 10 ani. Nu cred ca vei reusi.

| Tania59 explică (pentru Salontanul):

Mai am 4-5 ani pana atunci. Voiam sa stiu din timp.

| Salontanul a răspuns (pentru Tania59):

Vorbeste si cu un medic.

| alessia5158 a răspuns (pentru Salontanul):

Esti sigur ca cel putin in 2015 nu si-au schimbat baremele medicale?--- tot aceleasi, invechite, de pe vremea lu' Pazvante Chioru?

| Salontanul a răspuns (pentru alessia5158):

Http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/barem-medical.html#XV Daca s-ar fi modificat comunicau numarul ordinului pe forum. De altfel, baremele sunt facute de medici (Directia Medicala din Ministerul Sanatatii) si nu de politisti. Aceleasi bareme sunt si la MAp.N, SRI, Pompieri. Ele au fost actualizate in 2014 si nu sunt din epoci vetuste ci in urma concluziilor medicale valabile azi in toata lumea.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi :(
Vei fi respinsă la vizita medicală - vezi detalii la pag. 34 din Baremul de la linkul :
http://anp.gov.ro/......a299a2008f

Toate cele bune!

| J0B0MAT a răspuns:

Din câte ştiu eu, nu.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu. Arunca un ochi aici si ai sa te sperii:
http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/barem-medical.html#XV