| Fresh a întrebat:

Daca cineva vrea sa dea la Academia de politie, chiar daca are conditie buna, este primit daca are platfus? happy Astept raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Platfusul nu se înscrie în categoria bolilor pentru care ar pute fi respins. Nu îl afectează, sau nu îl afectează aproape deloc.

| Fresh explică (pentru valentingb):

Asta voiam sa aflu happy Multumesc big grin

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Citeste aici
http://www.politisti.ro/topic/6384-probleme-privind-inscrierea-la-academie/
Citez unul dintre raspunsuri: "Cicatricile sunt ultima ta problema n-am auzit anii trecuti de respingere din cauza SMT-urilor ci din cauza dintilor lipsa sau a platfusului... vizita medicala este atat cea mai usoara cat si cea mai grea din probe. In principiu trebuie sa fi sanatos(a) tun ca sa treci, in rest nu-ti fa probleme... "
Din cate stiu eu, cei care au platfus nu fac armata, nu se pot inscrie nici macar la un liceu militar.
Oricum, bafta.

| Fresh explică (pentru Kaℓi):

Da chestia cu armata o stiam si eu, de aceea am pus aceasta intrebare, insa nu vad legatura cu platfusul ( in traducere picior plat ) care nu ma afecteaza cu absolut nimic...pur si simplu am niste picioare de gasca in rest nu vad nici un dezavantaj thinking

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua! tot ce trebuie sa stii despre academia de politie sau scoala de politie si platfus se regaseste in baremul urmator:
https://www.academiadepolitie.com/......-a502.html