| Sync23232 a întrebat:

Daca primeste mesaje rasiste, amenintari pe KIK sau Snappchat si faci plangere la politie, te poate ajuta politia, sau nu isi consuma resursele pentru asa ceva?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred, poti pur si simplu sa blochezi persoana aia nu pricep de ce ar trebui sa anunti politia pentru asa ceva.

| doctorandus a răspuns:

Depinde, daca le zici ca e din cauza ca ai facut trafic de droguri si le-ai furat unora drogurile, se ocupa, altfel ei nu pot face din rahat bici pentru orice problema de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in UK sau USA da.

| Sync23232 explică (pentru anonim_4396):

Norvegia?

| doctorandus a răspuns (pentru Sync23232):

Amenintarile trebuie sa fie credibile, nu glume proaste ale unor scolari.