| luck96 a întrebat:

Daca imi iau un router wireless mai am nevoie si de altceva, cum ar fi de romtelecom sau alte companii ce distribuie internet, sau pot conecta routerul si sa am internet fara a mai plati?
Si daca am nevoie imi spuneti cam ce preturi ar fi pe luna pentru internet si de ce viteza dispuneti?

Răspuns Câştigător
| andreyy96 a răspuns:

Pai router-ul multiplica conexiunea adica daca iti iei router poti conecta mai multe la calculatoare la internet ( in functie de cate sloturi are)
Bagi cablu de retea in router si conectezi mai multe pc-uri...
Abonamentu il vei platii incontinuare, pretul abonamentului va fi acelasi...
De ex daca ai romtelecom si iti iei router si tragi cu 200 kilo/sec daca conectezi 4 pc-uri o sa descarci cu 50 kilo pe sec...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa mai ai un abonament de internet, de unde crezi ca pica netul din copaci?

| horia2012 a răspuns:

- Pentru internet ai nevoie de abonament de la Romtelecom, RDS, UPC sau altii, daca mai sunt.
- Abonamentele sunt functie de viteza
intre 25-35 lei /luna.
- Router-ul il folosesti pentru a te conecta si cu alte dispozitive la internet (laptop, telefon). Daca te conectezi cu telefonul sau laptopul
prin wi-fi prin router la internet nu vei plati nimic. Platesti un singur abonament pe luna, indiferent cu ce te conectezi la internet.