| andreea2005 a întrebat:

Daca nu sunt la liceu pedagogic ci la unul cu profil matematica-informatica pot face acel colegiu pentru a deveni invatatoare?thinking

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poti. Sau poti face orice alta facultate si sa urmezi modulul de pedagogie, care iti permite sa predai. Si poti deveni si invatatoare, mai ales la gradinitele private.

cami
| cami a răspuns:

Si eu sunt la mate-info whew!...nu mai are atat de mare importanta ce profil are liceul tau...bineinteles ca poti...de ex poti sa fi la profil tehnic, si sa dai la medicina, doar ca o sa-ti fie un picutz mai greu, decat celor care au terminat stiintele naturii... da, poati deveni invatatoare!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Orice facultate vrei tu... nu e problema ce liceu ai... eu am terminat liceul economic si apoi am dat la medicina... asa ca linistita poti...

| hashe86 a răspuns:

Tu te referi la faptul ca terminand acest liceu daca vei putea preda ca invatatoare?! daca acesta era sensul intrebarii atunci raspunsul e negativ. in liceu nu se face modulul pedagogic. ei eu am terminat acelasi profil si stiu ca nu se poate. eventual ca suplinitor/necalificat, dar asta e alta chestiune.
in schimb cum s-a spus si anterior dupa ce termini o facultate da, poti alege si acest drum.

| Cryss a răspuns:

Salutare colega de la mate- info >big grin