| Fantaspirit a întrebat:

Daca o sa bat pe cineva rău de tot o sa inspir teama sau îmi fac și mai mult rău? Adică vor veni și alți sa mă puncteze? E un bar sau ce rahat e ala și vin pușcăriași și bețivani,ghiolbani și nu ii suport efectiv! Mi se pare că o vrut unul sa se ia de mine dar o angajată sau cine era parcă i-a zis dai pace,erau mai mulți moldoveni bețivani cordiți,eu am anxietate serioasa pe care pe majoritatea v-ar distruge dar când mă enervează cineva rup tot în calea mea asta fiindcă eu sunt un om liniștit și niciodată nu mă i-au aiurea de un om indiferent că e prost sau homeless,necăjit,eu ii tratez pe toți cu respect dar m-am saturat sa se ia unii aiurea de mine. Cum pot desființa barul ala? Daca cineva s-ar lua aiurea de voi cum ați reacționa!? Sincer îmi e scarba sa trăiesc în țară asta de cocalari, așa noroc am că jegosii fix pe strada o ard unde îmi fac eu mereu cumpărături la magazine. Unii cred că eu daca am atacuri de panica par speriat de bombe pe strada de la anxietate că sunt fătălău, dar credeti-ma că dacă se luau de mine erau vreo 4-5 ii băgăm la reanimare pe toți,nu mă interesează că sunt beți sa își asume,poliția nu le face nimic credeti-ma, cred că sunt invidiosi că am bani "multi" ( așa cred ei) că tot bag la aparate, ieri am pierdut 1300 de lei și azi aproape i-am recuperat. Eu as vrea sa se ia de mine că nu știe ce ii așteaptă. De ce multa lume crede că dacă un om e tacut,retras e și fraier? Parca îmi pare că nu s-au luat de mine că le rupeam pe genunchi,e o perioada in care sunt foarte nervos chiar daca mai fac glume pe aici,dar efectiv îmi e scarba de așa oameni. Numai bătăi se dau pe acolo am văzut de multe ori sânge pe jos,nu știu ce mai caută barul ala acolo numai într-o țară primitivă ca a noastră mai vezi așa ceva,cum pot sa lichidez barul ala? Voi ce spuneți sa ii bat sau sa îi las in pace sa ii ignor? Daca ii ignore mă vor crede fătălău că așa sunt prostii și proastele. Stau puțin cam rău cu nervii că sunt singur și nu am pe nimeni,nici părinți, nici prieteni și suport sa mă batjocorească cineva, parca îmi creste anxietatea grav când trec pe strada aia că ies din bar afara mereu și stau de vorbă.

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Da-l in colo de bar. nu barul e problema, ci tu esti probelma aici. Problema e inauntrul tau, in nervii tai, in anxietatea ta, in perspectiva pe care o ai asupra lumii si asupra vietii, tu trebuie sa iti schimbi gandirea in bine, nu altii sa se schimbe ca tu nu ii suporti. Evita-i, ignora-i, si nu ii mai baga in seama daca nu ii suporti si ai sa vezi ca nu se vor mai lua de tine, dar atat timp cat ai in inima si minte si suflet: frica, razbunare, orgoliu, mandrie, astea vei atrage. Fii in pace si fa ceva cu sufletul tau.

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Păi da, auzisem laude la adresa ei. happy
Deci caută și tu zona frumoasă a ei, nu pe cea urâtă. happy

| Fantaspirit explică (pentru darrio2007):

Așa e domnule

| Fantaspirit explică (pentru Emma30555):

Eu nu frecventez baruri că nu sunt bețiv, dar ies afara pe strada in fata barului la țigare, discuții și pe acolo eu trec mereu pe strada aia că fac cumparaturi.

| Emma30555 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Nu trebuie sa jignești persoanele care frecventează baruri. Poate dacă ai frecventa din când în când anumite baruri ar fi mai bine pentru tine, și pentru oricine, fiindcă sa socializezi sa te distrezi este benefic pentru psihic

| Fantaspirit explică (pentru Emma30555):

Pai și dacă se i-au aiurea de mine? Sa ii ia Gătaia, numai bețivani și drogati are lumea asta prin toate colturile lumii.

| Emma30555 a răspuns (pentru Fantaspirit):

Ala nu e bar, e bodega, cârciumă de cartier unde se duc oameni proasta calitate. Lumea asta are și oameni plăcuți, inteligenti, creativi. Ignora i, un om cu capul pe umeri asa face când întâlnește un om inferior, dacă vreodată va fi nevoie sa te aperi e altceva dar nu trebuie sa acționezi primul, altfel pici de vinovat. O persoana, de genul poate fi dominata și prin vorbe atitudine nu trebuie sa sari la bătaie, în nici un caz

| Fantaspirit explică (pentru Emma30555):

Mulțumesc Emma, ești o scumpete happy

| Celcestietot a răspuns:

Lasa-i in pace man, dezvolta-te pe tine si fii productiv happy

| mirelghita a răspuns:

Aici gasesti raspunsul al orice problema https://www.smith-wesson.com/

| CleanHeart a răspuns:

Schimba barul sau du.te intr.un loc unde sa existe oameni de calitate