| Num3Ascuns a întrebat:

Daca va-ti suparat, ce faceti ca sa va treaca?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ma retrag si evaluez. Apoi imi gasesc iesirea din acea stare intr-un mod cat mai natural, in functie de situatie. Imi dau silinta sa cantaresc bine si obiectiv, uneori un salt peste impulsurile orgoliului poate salva situatia. Daca ai un caz concret si vrei ajutor, va trebui sa detaliezi.

| AndutzaAndu a răspuns:

Ascult muzica, dar de obicei eu nu mă supăr aşa tare sau aşa de repede, doar rar şi îmi trece repede supărarea, nu prea ţine la mine supărarea.

| cornel a răspuns:

Ascult muzica.stau in pathappy

| anss23 a răspuns:

Ma retrag in camera mea, inchid usa si ascult muzicaa:X:d

| rain a răspuns:

De obicei, fac sport. Ma ajuta sa-mi eliberez gandurile negative. happy

| Alexandra. a răspuns:

Nimic... happy Iertarea vine de la sine.

| sensibilosu a răspuns:

E greu de raspuns... unii incearca drogurile altii incearca sa se uite la partea plina a paharului

| elizasedai a răspuns:

Pai...asculti muzica (de pace sau rock) ori iti faci un ceai ori iei o pastila (distonocalm) sau stai intins/a in pat, un timp, cu muzica la casti

| caramelagurl33 a răspuns:

Simplu, nu cum arata la tv, ci o iesire afara sau daca ai sa iesi pe balcon, aerul curat linsteste.

prfml
| prfml a răspuns:

Beau o bere, maxim doua big grin, eu unul asa fac, ma intorc la radacinile supararii si o iau pe bucati. Sunt doua variante daca crezi ca poti trece de unul singur peste suparare este ok daca nu varianta a doua ajutatoare te consulti cu persoane in care in care ai incredere.

| vintageheart a răspuns:

Incerc sa vad partea plina a paharuluihappy

| vintageheart a răspuns:

Sau scriu in jurnalhappy

| nestlebaby a răspuns:

Music!

| Anonoim a răspuns:

Sacul de box e doar al meu si a doua zi am febra... ce sa zic stau rau cu nervii

| madychan95 a răspuns:

Ascult melodia: DON' T WORRY-BOB MARLEY http://www.youtube.com/watch?v=u-rJ-6hBfSo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandesc ca totu` o sa fie bine in final...la unele problema la care chiar nu dau cine stie ce importanta le las sa zboare si gata

| angel13 a răspuns:

De obicei nu am momente de suparare prea mari, insa cand apar, deschid youtubu laughing si melodiile optimiste ale trupei voltaj, imi salveaza ziua! chiar sunt bune!

| craciunitza_7057 a răspuns:

Incerc sa inlatur cauza care imi provoaca supararea, incerc sa ma gandesc la altceva sau gasesc solutii pentru a rezolva acea neplacere. Depinde acum de ce fel de suparari este vba.