| skirlex a întrebat:

Dau funda am vazut un telefon pe internet pe mercador si l-am comandat insa vanzatorul a zis sa ii trimit 30 % din suma inainte si mi s-a parut de treaba si i-am trimis si a zis ca pune telefonul si nu l-a mai pus si acum nu raspunde la telefon. Am o ruda in politie si a zis ca cee ce face el se numeste inselaciune si are dosar penal, intrebarea mea este poate patii ceva, mentionez ca ii situ si numele si orasul

Răspuns Câştigător
| sandra007 a răspuns:

Clar trebuie sa depui plangere la politie daca vrei sa iti mai vezi banii. Niciodata sa nu mai trimiti bani in avans cand cumperi de pe siteuri din astea.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cica ti s-a parut de treaba si i ai dat banii. Bravo, felicitari.

Reclama la politie, vor cerceta, ii vor face dosar penal, si poate cu noroc mai recuperezi si tu niste bani

| Xpyka a răspuns:

Da poate patii multe happy poate lua amenda / dosar penal / puscarie / advertisment happy duti ideea pana la capat happy