| OnStreet a întrebat:

De ca varsta e nevoie sa ai voie sa deti un Spray cu Piper/Gas/Paralizant?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Răspunsul este acela că ai voie să deții un astfel de spray la vârsta în care încep și responsabilitățile și anume la 18 ani.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine ți-a spus că ai voie să dai?
Sunt folosite în autoapărare, nu atac!
Citește legislația în vigoare, Legea numărul 295/2004 privind regimul armelor și al munițiilor.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Daca simti nevoia si de la 5 ani!
...niciodata nu strica sa fii precauta!

| Dannyjj a răspuns:

@laurentiu, el a pus întrebarea clar "de la ce vârsă AI VOIE SĂ DEȚII...", este o mare diferență între "a avea VOIE" și "a simți nevoia", a mai folosit bine și cuvântul "a deține", pentru că este o mare diferență și între "a deține" și "a folosii".
Nu prea văd de ce ai făcut această comparație între folosirea spraiului paralizant și o joacă de copii(„ai pus o intrebare ca gen cati ani trebuie sa implinesc ca sa beau apa! deci raspunsul e nul!"), răspunsul nu este nul, ci 18 ani.

@Legiuitoarea sunt total de acord cu tine.

| Artemisia a răspuns:

| laurentiu a răspuns:

Copile ai pus o intrebare ca gen cati ani trebuie sa implinesc ca sa beau apa! deci raspunsul e nul!