| NakGeorge a întrebat:

De cand au aparut cei de la Pegas cu bicicleta lor strada1, cea cu ghidonul si cu saua clasica, ma tenteaza sa imi cumpar una. Doar ca nu ma pricep la biciclete prea bine si pe net nu am auzit vorbe bune la adresa lor.

Are cineva o parere argumentata despre bicicleta asta, daca isi merita banii, 1. 700RON este totusi o suma mare. Daca este de calitate buna, daca este confortabil si natural mersul pe modelul asta de bicicleta.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Arată „drăguț". Dar cam atât. În afara instabilității din cauza proiectării doar pentru design, nu și pentru funcționalitate sau ergonomie, aș mai adăuga și o experiență foarte dezamăgitoare pe care am avut-o personal cu un (alt) produs de-al lor:
Am cumpărat pentru soție o bicicletă Bicicleta Pegas Strada Mini; a venit „pachet" într-o ladă de carton. Când s-o montez, surpriză! Roata față NU încăpea în furcă. Am luat legătura cu Pegas - nu mi-au răspuns nici până azi. Am făcut retur către magazin produsului și am ales altceva. Evident, și asta defectă / neconformă pe care am cumpărat-o de la ei, tot scumpă era. Dar prețul e justificat exclusiv de fatul că se cheamă Pegas. În rest, nimic! Suduri nașpa, senzație de chinezărie, doar că nu e ieftină de fel.
http://www.emag.ro/......iew/812454

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

ESTE EXAGERAT DE SCUMPA, Plus ca este prost distribuita sarcina pe roata-spate. Atunci cand incerci sa "fortezi" pedalarea: se ridica roata-fata in mod necontrolat, sau greu controlabil. Nu iti recomand acest model.