| paul365 a întrebat:

De cateva zile imi merge greu netul.Cand intru pe youtube imi merge 10-15 sec un videoclip si apoi nu-mi mai merge.Care ar fi problema? Aia ca am virusi in laptop nu are cum ca laptopul e nou. funda

16 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

YOUTUBE - Nu se incarca videoclipul
1.Incearca in Mozilla si Chrome
2. dezinstaleaza Adobe Flash Player din start->control panel->programs->uninstall programs, da un restart la pc si apoi reinstaleaza ultima versiune de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ (la instalare inchizi toate programele inclusiv browserul)
3. Verifica ce spatiu mai ai disponibil in C ->este posibil sa nu mai ai spatiu (trebuie sa ai minim 8-10 GB).
4. Descarca Adobe Shockwave Player de aici http://get.adobe.com/shockwave/ Apoi du-te la un film de ex pe youtube si Click dreapta pe player> apoi clic pe Setari> Dezactivare(debifare) Accelerare Hardware> si apoi da un restart la browser Internet! Bafta!

| paul365 explică (pentru neluL):

Spatiu in C am 17 GB, am facut ce ai zis si la fel merge.

| neluL a răspuns (pentru paul365):

Ce viteza ai la internet? Fa un test aici http://www.speedtest.net/
Spatiu in C ai 17 GB liberi sau ala e tot C-ul?
Ce browser folosesti?
La filme online daca te uiti se incarca filmul? De exemplu aici
http://roshare.info/g77t4dvl15lg

| paul365 explică (pentru neluL):

17 GB liberi, filmele se incarca, viteza download 5.03 Mbps, upload 0.95 Mbps.
viteza asta am avut-o mereu si nu mi-a mers greu. Oare sa fie din cauza windosului?

| neluL a răspuns (pentru paul365):

Ce browser folosesti?

| paul365 explică (pentru neluL):

Chrome

| neluL a răspuns (pentru paul365):

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

DEZACTIVEAZA EXTENSIILE DIN CHROME -> Acceseaza pagina principala din Google Chrome ->click pe ''cheita'' (dreapta sus) -> Instrumente ->Extensii ->in dreptul extensiei care nu iti trebuie ->debifeaza casuta si click pe ->Eliminati -> Dezinstalati. Acum apasa Ctrl+Shift+Delete (toate 3 in acelasi timp)->bifeaza toate casutele din fereastra si apoi sterge toate datele de navigare. Da un restart la browser si apoi intra pe youtube.

| paul365 explică (pentru neluL):

Merge un pic mai bine dar tot nu merge ca inainte.

| neluL a răspuns (pentru paul365):

Altceva nu mai ai ce sa-i faci! Nu pot sa te pun acum sa-ti stergi programele sau sa reinstalezi sistemul de operare!
CURATA SI PARTITIA C - In partitia C se aduna fisierele temporare, cache de la browsere, urmele lasate de la dezinstalari..etc
1. Muta in alta partitie ceea ce vrei sa pastrezi. Partitia cu windows-ul trebuie sa fie cat mai libera. Restul ce nu iti trebuie arunci la cos si apoi arunca si cosul de gunoi.
2. Intra in Start -> All programs -> Accesories -> System tools -> Disc Cleanup ->porneste utilitarul de curatare.Sau metoda SIGURA, stergi ce este in folderele din:
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temp
C: \ Users \(Userul tau)\ AppData \ Local \ Temp
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temporary Internet Files
C:\WINDOWS\Temp
C:\WINDOWS\Installer
C:\WINDOWS\Downloaded Installations

| paul365 explică (pentru neluL):

Azi mi-am schimbat windosu.

| neluL a răspuns (pentru paul365):

Si asa ai rezolvat cu youtube sa inteleg?

| paul365 explică (pentru neluL):

De rezolvat nu merge un pic mai bine.

| neluL a răspuns (pentru paul365):

E de viteza de internet! Au luat copii vacanta, reteaua e incarcata!

| paul365 explică (pentru neluL):

La tine merge bine youtubul?

| neluL a răspuns (pentru paul365):

La mine merge pentru ca platesc 45 de euro pe luna internetul big grin

| Darius_Laurentiu_1993 a răspuns:

Salut.
Sterge tot ce ai in aplication data Adobe macromedia etc... tot ce e legat de flash player apoi o sa ai o surpriza... am reusit si eu fara sa vreau happy