| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile nu pot sa fie sincere cand vor altceva si mai bine te mint frumos?

8 răspunsuri:
| blondissima a răspuns:

Ooooooo da, foarte buna intrebarea.
"Nu esti tu de vina sunt eu ", este cea mai folosita scuza. Si cea mai penibila.
Pai cum asa? Daca eram eu nu trebuia sa fi tu cel ce spunea asta? De ce o spun eu? Pentru ca esti tu.
Ar fi mai simplu sa ne privim in ochi sa ne imbratisam si sa despartim cu un ultim sarut. Cati dintre noi o fac? Putini. De ce? Ne-am obisnuit sa credem ca printr-o minciuna protejam si facem mai putin rau, cand este exact invers.

| BigBang a răspuns:

Nu pot sa-ti raspund din punctul de vedere al unei femei,din moment ce sunt barbat,dar acum cine nu minte?, sa fim seriosi.
Nu doar femeile mint, ci ambele sexe.

| Bezea a răspuns:

Cand o sa intelegi ce gandesc femeile atunci o sa poti stapanii lumea.
@SweetLikeACandy
Adica? Cum adica nu se multumesc cu atat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu crezi ca doar femeile mint? Macar ele se rezuma la asa ceva, dar barbatii nu se multumesc cu atat. Ei fac mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori este foarte greu sa spui adevarul fara sa ranesti persoana respectiva.Acesta este principalul motiv pentru care multe persoane(nu numai femei),dar nu toate, prefera sa "minta frumos", in loc sa spuna adevarul dureros.La urma urmei,nu toate persoanele au acea capacitate de a spune adevarul in asa fel incat sa afecteze cat mai putin, sau chiar deloc, pe cel care-l afla.

| ederaionela a răspuns:

Pentru ca asa sunt femeile

| DorelXD a răspuns:

De placere. (umila mea parere)

| 93ely a răspuns:

Pai acum nu depinde daca esti femeie sau barabat...depinde d caracterul fiecaruia...fiecare mintim.sa fim serios toti suntem la fel dar nu vrem sa recunoastem. femeile dau vina pe barabti si viceversa dar de fapt suntem aceiasi happy