| justmeandyou16 a întrebat:

De ce inseala si mint femeile?

Răspuns Câştigător
| snejana21 a răspuns:

Buna. Eu sunt femeie si sunt casatorita, dar nu mas gindi niciodata sa-mi insel sotu, indiferent in ce situatie vom fi. ca sa vorbim la general femeia inseala din motivele ca nu iubesc cu adevarat, aici poate fi vorba ca s-a casatorit doar pentru banii lui sau pentru ce are el, sau pentru ca s-a plictisit de sot, adica aici tot depinde de sot. Stii este vorba aia... Ce nu gasesc acasa caut in alta parte! aici se refera si la barbati. Problema cu minciuna, asta se intimpla la fiecare cuplu sa mai spuna cite o minciuna, indiferent de situatie. Asa suntem dati de la Dumnezeu, asa traim. Mult succes si o zi buna in continuare!

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din prostie, de fapt din acelasi motiv in care inseala barbatii

| madyddd a răspuns:

Usurel, cred ca te-a luat valul.
Ar fi important de precizat ca nu doar femeile mint sau inseala ci si barbati in egala masura sau chiar mai mult.Asa-i omu`, mai ciufut ca dimineata.
Si totusi, sa revenim: de ce mint femeile?! la fel cum si barbatii nu inseala, ei fac doar sex cu o straina.
Pai, cred ca e uman sa minti, toti mintim (chiar si tu, chiar si eu) din diferite motive, unele mai intemeiate altele mai putin, altele deloc!
De ce inseala femeile?! Femeile inseala pentru ca voi nu le mai acordati atentie, le neglijati, ati uitat tot ce ati promis la inceput. Barbatii inseala de pofta, iar femeile de nevoie.
Barbatii poftesc la savarine. Uneori. Femeile vor tot timpul chorizo.

| ROB3RT89 a răspuns:

Pentru interse personale si mai ales ca au de unde alege.
Naivi care pun botu sunt destui!
Cred ca ar fi bine sa folosesti termenul "unele" asa generalizezi si le bagi pe toate in aceiasi oala!

| chazz a răspuns:

Femeile adevarate nu mint si nu inseala.Despre ceea ce vorbesti tu imi pot da seama ca te referi la "maimute".
Numai bine!

| DNSK a răspuns:

Din acelasi motiv din care o facem noi.

| RAY a răspuns:

Mint ca sa se protejeze de fizicul barbatului

inseala = cand i lipseste
banii, cam in 99 la suta din cazuri, a prin pe altu cu banii te-a lasat

| neutrino a răspuns:

Pentru ca au pe cine!

| Felys a răspuns:

Din aceleasi motive care o fac si barbatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si barbatii sunt la fel. Unii(unele) din curiozitate, altii pentru ca asa sunt de felul lor, altii din razbunare.Omul(femeia),este cel mai parsiv animal.

| Exilee a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat grait-ai, amigo!big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti trebuie sa le acorde atentia necesara, sa le arate iubirea...etc,,si unii baietii inseala si mint

| BSwwatch a răspuns:

De nevoie! Problema-i alta, de ce dracu mint uni barbati/femei fara rost, fara scrupule, si sunt declarati sanatosi din punct de vedere psihic, o fi si minciuna un hobby?!

| RexCuParuCret a răspuns:

Pentru ca vor neaparat un palmier lung frunzos.

| eaglewatch01 a răspuns:

Din obisnuinta, care obisnuinta se trage din rai(vezi episodul marului).

| bogdandinro a răspuns:

Pentru ca sunt femei

| Đεмоη a răspuns:

Pentru ca le pasa doar de ele (:

| LemonLimeGirl a răspuns:

Ele nu iseala... ele isi indreapta atentia spre cineva care le iubeste mai mult, le face mai fericite si nu mint...vor doar sa te protejeze de tragedia unei despartiri

| RexCuParuCret a răspuns (pentru LemonLimeGirl):

Cel mai dezaxat raspuns pe care il puteai da,,, ele nu inseala'', ele doar si-o trag atat.

| Dutzaceurista a răspuns:

Dc nu?