| anonim_4396 a întrebat:

De ce îmi este sete și îmi vine să beau apă des după ce mă spăl pe dinți cu pastă din comerț?
Se mai întâmplă cuiva?
De ce apare această senzație?

Răspuns Câştigător
| Cksihja a răspuns:

Apare din cauză că în pasta de dinți se află o substanță care te irită deci încearcă să bei apă înainte să te speli pe dinți și ai grijă să nu înghiți nimic.

6 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Daca te speli pe dinti seara s-ar putea sa nu fie din cauza pastei ci din cauza faptului ca in mod natural ni se face mai sete inainte de culcare

| troleibuz a răspuns:

De ce zici pasta din comert? Exista si altfel? Nu am auzit

| Skarr a răspuns:

Nu stiu. Mie imi e mereu sete. beau 4 litrii de apa pe zi.
Incearca sa schimbi pasta de dinti si vezi daca e ceva diferit.

| valentinsdq a răspuns:

Ai senzatia de sete dupa ce te speli dimineata imediat dupa ce te trezesti sau si seara?
In timpul noptii se pierde lichid din organism, prin respiratul pe gura de exemplu.

| anonim_4396 explică (pentru valentinsdq):

Am senzația tot timpul după ce mă spăl pe dinți. M-am gândit că poate fi de la o substanță din pasta de dinți.

| valentinsdq a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat sa schimbi pasta?