| Fluturashull a întrebat:

De ce la Nikond3100 cind es afara sa pozez pozeaza inspre alb? (LA ORICVE EFECT N-ASH PUNE) Iar in casa pozeaza normall... afara cind ajung de fel nu pozeaza cum se cade(ajutatIMA)

4 răspunsuri:
| mihaimihai9595 a răspuns:

Nikon d3100 este un aparat de fotografiat profesional ce inseamna asta daca e profesional inseamna ca trebuie sa stii cum sa-l folosesti corect aici vorbesc de niste setari care trebuie sa stii cum sa le pui
dar cred ca din moment ce ai aparat profesional trebuia sa stii de asta.
infine problema vine de la balansul de alb adica acolo unde fotografiezi trebuie sa faci balansul de alb
in casa este un balans
iar afara este cu totul altul
iata si problema
in fine sa nu te zapacesc tare mult fara folos
intra in setari
si pune aparatul pe automat
si atunci totul va fi bine te asigur
daca mai ai intrebari poti sa ma intrebi

| Fluturashull explică (pentru mihaimihai9595):

La mine el e nou,si nu stiu cum sa m-a folosesc chiar cu el ) dar cum sa-l pun la automat (trebuie in meniu s am-a bag)?,.,eu programez inca la efectele cele care potret, P,S, M, A Avto, sau cind e noapte, si oricum cind es afara sa pozez, de fel nu se vede ...totul e alb.*... plizzz ajuta-ma*(K)

| Fluturashull explică (pentru mihaimihai9595):

Pai eu sa intr in meniu la Balans belavo, si sa pun pe avto? ca vad ca acoo scrie vspishka, si aLTELE.dar sus Avto acolo si sa apas?

| mihaimihai9595 a răspuns:

Fiindca inca nu cunosti nimic
in el
cel mai bine
intra in meniul lui
si pune totul pe automat
si totul va fi bine