| NoNameYou a întrebat:

De curand mi-am pierdut carnetul de student si legitimatia.Am fost am platit taxa, dar trebuie date si la ziar.Are cineva idee la ce ziar sa le dau pierdute in Craiova? Ce ar trebui scris in anunt? Se pot da amandoua intr-un anunt sau trebuie pentru fiecare in parte un anunt?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Declar pierdute carnet de student si legitimatia pe numele Fraieru Ion. Le declar nule." Anuntul se trimite la un ziar central (sa zicem EVZ) si la un ziar local. Pastrezi dovada de trimitere. Tot mergi la un ziar local. Intreba cum se procedeaza ca ei stiu.

| Mihaela1964 a răspuns:

Pierdut carnet si legitimatie de student pe numele XY.Le declar nule.
Verifica daca nu sunt si ziare online in Craiova, poti posta anuntul, iei un print screen si te duci cu el la secretariat, ar trebui sa il ia de bun.