| 42002 a întrebat:

De la chipsuri iti vine menstruatia mai devreme?

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Stiintific nu s-a demonstat la persoanele adulte dar se pare ca (avand aditivi alimentari "E"-uri) aceste produse pot genera o disfunctie hormonala inca de la varsta frageda!
La fel ca alte substante folosite in alimentatie in functie de organism pot aparea aceste disfunctii!
Un mustar de exemplu poate sa contina mai multi aditivi alimentari ca un crenvusti.
Asta nu ne impiedica sa citim pe ambalaj(chiar daca nu e corect scris in LIMBA ROMANA)sa ne ferim cat de cat de aceste produse!

P.S.Chiar daca sunt de vina nu o sa recunoasca NIMENI.Pentru ca cateodata e bun ce ne place nu ce e sanatos! thumbs up

Sanatate maxima in corpul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da, încă de la 5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă bei lapte rămâi gravidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu ce am, dar am observat că cineva mi-o dat vot amuzant...

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Sincer nu am mai auzit de aceasta posibilitate, dar tinand cont ca toate chimicalele din prezent care sunt introduse in hrana deregleaza foarte mult metabolismul omnului si cresterea fireasca a corpului(Ma refer ca in ziua de astazi copii la 12 ani arata cum aratau parinii nostri la 20, ceea ce nu este ok.) ma gandesc ca exista varianta sa deregleze si menstruatia.