| Pytar_Erik_1991 a întrebat:

De unde sau cum pun restrictie de +18 de ani la mine pe web site e cu.com
Cum fac?
daca cineva care are site si stie cum sa fac?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Iti dai seama ca ai nevoie de un script ceva care sa apara si sa zica Ai 18 ani? Da Nu, oricum nimeni nu va da pe butonul nu.
Cu acest script nu te pot ajuta eu dar cu siguranta exista facute gata in java, php etc si doar sa le modifici tu.
M-ai facut curios ce continut are siteul tau?

| Pytar_Erik_1991 explică (pentru Simpatic):

Am o pagina de forum de anunturi '@ pentru a posta comentari text nu ai nevoie sa fi loghn...
De la Google adsense ma-au refuzat asa ca am ales varianta sa pun reclame de la web site pentru p o r n o / pentru a face $ )
Publicul pe care il administrezi are un caracterde a vorbi de lasat de dortit...
Avem nevoie de acea bara (DA-NU) pentru ca il da ca si cum ar fi site de p o r n o doar ca el nu este si e forum text only

| mihai69 a răspuns:

Pur și simplu pui o pagină „home.html" pe care să fie doar atât:
[Ai peste 18 ani?] cu două butoane: DA / NU.
DA e hyperlink spre conținut, NU » spre Google.ro

| Simpatic a răspuns (pentru mihai69):

N-am mai auzit de html folosit in web design de ani de zile, este un limbaj deosebit si simplu dar nu este lipsit de hibe? nu cumva poti injecta foarte usor cod malitios in paginile. html? nu stiu intreb, trebuie sa existe o explicatie pentru care nu este folosit de siteurile actuale sau mai bine zis nu este folosit la fel ca.php

| mihai69 a răspuns (pentru Simpatic):

Și în php poți injecta multe chestii. Dar php rulează sub o mașină tip server de bază de date și scoate pagini dinamice, pe când codul html e nativ - e interpretat local de fiecare browser care îl accesează. Evident, e vorba doar despre pagini statice.

| hyozanryu a răspuns:

Nu ma lasa robotul sa postez.
https://stackoverflow.com/......ate-in-php

DOB calculations

function getAge(dateString) {
var today = new Date();
var birthDate = new Date(dateString);
var age = today.getFullYear() - birthDate.getFullYear();
var m = today.getMonth() - birthDate.getMonth();
v-ar da = today.getDate() - birthDate.getDate();
if (m < 0 || (m === 0 && today.getDate() < birthDate.getDate())) {
age--;
}
if(m