| AdrianaAdriAdrii a întrebat:

Deci..nu am mai trmis până acum scrisori aşa că am ceva întrebări. Unde trebuie să scrie numele şi adresa şi codul poştal şi celalte,al destinatarului, pe plic? Trebuie timbru? O trmit prin poştă so trebuie să plătesc?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1.Uite aici 2 modele de completare a plicului http://www.posta.md/ro/page/370/88.html Tot timpul am folosit a doua metoda.

2. Da, iti trebuie timbru postal de 1 sau 1, 6 lei

3. O poti lasa la prima cutie postala care iti iese in cale sau chiar la posta. Daca folosesti si serviciul cu confirmare de primire platesti in plus fata de serviciul standard.

Răspuns utilizator avertizat